Máme za sebou prvé mesiace, kedy našu školičku naplnili dve triedy – prváci a tretiaci. Učíme sa podľa stabilného rozvrhu hodín, našli sme si spoločný rytmus, učíme sa rešpektovať to, že ak má jedna trieda zatvorené dvere a druhá ide von, tak na chodbe je potrebné byť ticho, aby sme sa nerušili. Aj na dvore nás je viac, lebo zdieľame spoločné priestory so škôlkou. Je nám veselo:-)

V septembri sme mali Michaelskú slávnosť, ktorú prváci obohatili aj o slávnosť plodov, urobili si nátierku a ovocný šalát.

My učitelia sme sa už tretí rok stretli a pracovali spoločne aj s kolegami z Bratislavy na Michaelskej konferencii, tento rok medzi nás opäť zavítala aj Brigitte Goldmann z Viedne a spevácke a eurytmické umenie s nami robila Perla Perpetua. Dohodli sme sa, že pracovať na Michaelskej téme chceme opäť o rok.

Je výborné, že máme tento rok k dispozícii ďalší priestor – klubovú triedu, lebo sa nám uvoľnili po vyučovaní triedy a my v nich môžeme robiť tvorivé dielne a rôzne pedagogické či rodičovské stretnutia. Mali sme ich niekoľko:
Monika Dojčárová z Bratislavy viedla metodické stretnutie k eurytmii pre 1. a 3. ročník a cvičenia pre učiteľov.
Mirka Heribanová z bratislavskej WŠ prišla dvakrát, aby naučila tretiakov pliesť košíky a vianočné zvončeky. So záujemcami z radov dospelých urobila dve chirofonetické stretnutia a svojimi radami nám pomohla aj v pedagogickom procese.
Umelkyňa a pedagogička Gabika Binderová pripravila metodický kurz maľovania pre učiteľov 1.- 4. ročníka a dohodli sme sa na ďalšej spolupráci.
Pricestoval aj odborník na Bothmerovu gymnastiku Jozef Malý, momentálne pôsobiaci v Nemecku, ktorý s nami robil metodiku Bothmerovej gymnastiky pre 3. a 4. ročník, pohybové hry pre nižšie triedy a cvičenia pre učiteľov.

Prváci už dostali prvé obrazy k písmenkám, “píšu a čítajú” svoje prvé básničky, veselo počítajú, učia sa, čo to znamená byť žiakom, zvykajú si na naše školské pravidlá.

Tretiaci majú za sebou veľa remesiel, bolo u nich v triede veľa majstrov a oni boli učňami. Všetci ich chválili, že sú zruční.( prečo Remeslá v 3. ročníku sa dočítate v novom článku, ktorý pribudol do Pedagogiky)
Mali sme aj niekoľko návštev na vyučovaní.

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.