Škola v prírode Debrecín 

Štvrtáci podnikli cestu za hranice našich južných susedov. Na farme v Nagyscere  pri Debrecíne týždeň spoznávali prírodu, krajinu, pracovné činnosti na poli i so zvieratami – skrátka farmársky život so všetkým čo k nemu patrí. Tu stretli aj kamarátov štvrtákov z waldorfskej školy v Debrecíne, s ktorými si už predtým vymenili listy. Viac si prečítajte v ich denníku…

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality | Komentáre vypnuté na Škola v prírode Debrecín 

Návšteva RTVS

Ôsmaci sa zúčastnili zaujímavej exkurzie v RTVS, absolvovali návštevu regionálneho štúdia, strižňu, kreatívne štúdio.  Počas dvoch hodín prehliadky sa oboznámili s tým ako sa pripravuje vysielanie a najmä zažili nadšených pracovníkov RTVS, ktorí svoju prácu naozaj radi robia a ktorí ich exkurziou sprevádzali a odpovedali na ich otázky.

Publikované v Aktuality | Komentáre vypnuté na Návšteva RTVS

Spoločenské tance ôsmakov

Naši milí ôsmaci absolvovali niekoľkotýždňový kurz spoločenských tancov. Naučili sa osvedčenú klasiku – valčík, walz, polka, čardáš, tango aj základy latinsko-amerických tancov, to všetko pod vedením tanečného majstra Miloša Poprockého. Svoje tanečné umenie predviedli rodičom a učiteľom na otvorenej hodine tanca, ktorá bola vyvrcholením kurzu. V jeden večer na jednom mieste sa stretlo naraz toľko elegancie, mladosti, radosti, šikovnosti a dôstojnosti – bolo na čo sa pozerať. 

Publikované v Aktuality | Komentáre vypnuté na Spoločenské tance ôsmakov

Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025

Milí rodičia budúcich prvákov,

zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční 5. – 7. apríla 2024 v priestoroch našej školy. 

S účasťou na zápise ako aj so samotným štúdiom musia súhlasiť obaja zákonní zástupcovia, pričom tento súhlas sa potvrdzuje v zápisovom formulári a následne v zmluve o štúdiu. Prosíme, na zápis prineste rodný list dieťaťa a vyplnený dotazník, ktorý Vám na požiadanie zašleme. Rodičia absolvujú vstupný rozhovor a dieťa posúdenie školskej zrelosti. Na zápis je potrebné objednať sa na konkrétny čas na adrese: miroslava.lesinska@gmail.com

Zapísané môže byť dieťa, ktoré dovŕši 6 rokov do 31. 8. 2024. 

Zápis je dôležitou udalosťou v živote dieťaťa. Slávnostnú náladu v nich podporíte napr. aj tým, že dieťa slávnostne oblečiete, vystrojíte. Je potrebné, aby  sa zápisu zúčastnili obaja rodičia. 

Tešíme sa na vás!

Publikované v Aktuality | Komentáre vypnuté na Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025

Priestorová dynamika

Pohybovo – terapeutickú sobotu (27.1.2024) pod vedením lektorky Daniely Menschyovej absolvovali a zažili učitelia škola a škôlky. Išlo o cvičenia z Priestorovej dynamiky (Spacial dynamics), ktorú vyvinul americký psychológ a šermiar Jaimen McMillan. Počas dlhoročnej intenzívnej práce s rôznymi pohybovými a gymnastickými technikami vytvoril techniku ako vykonávať pohyb a prácu efektívne a s ľahkosťou a ako využívať svoj vlastný priestor na to, aby sme sa postarali o zdravie vlastného tela a naučili sa vychádzať so svojím okolím srdečným a objektívnym spôsobom. Táto technika nás učí spoznávať priestor ako živú silu, ktorá je pre pohyb rovnako dôležitá ako vlastné telo. Na jeseň plánujeme pokračovať. Rodičia školy, terapeuti, lekári sú takisto vítaní. 

www.spacialdynamics.sk

Publikované v Aktuality | Komentáre vypnuté na Priestorová dynamika