Premena tretiakov na starobylých pisárov


Naši tretiaci sa premenili na niekoľko dní na starobylých pisárov. Vyskúšali si, ako to bolo kedysi, keď sa písalo „brkom“, namáčali si ho do fľaštičky s atramentom, museli si „brko“ správne nasmerovať, nakloniť, aby sa im dobre písalo…a mali čo robiť, aby atrament dostali z prstov. Ako dobre, že máme iné perá, ale zážitok to bol veľký.

Zaradené v Aktuality | Komentáre vypnuté na Premena tretiakov na starobylých pisárov

Lyžiarsky výcvik


V dňoch 17.2. – 22.2 2019, počas jarných prázdnin, sa naši siedmaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku, spolu so siedmakmi bratislavskej waldorfskej školy. Lyžovali sme v nádhernom prostredí Vysokých tatier, priamo v ich srdci, v Tatranskej Lomnici. Počasie bolo nádherné, trate veľmi dobré, každý večer sme pozorovali hviezdnu oblohu. Žiakom aj učiteľom sa veľmi páčilo, lyžovanie, ubytovanie, jedlo aj kúpanie v aquacentre. Pozrite si fotky z tejto vydarenej akcie v našej fotogalérii.

Zaradené v Aktuality | Komentáre vypnuté na Lyžiarsky výcvik

Zápis do prvého ročníka


Súkromná základná škola waldorfská, Polárna 1, 040 12 Košice, otvára prvý ročník z organizačných a personálnych dôvodov každý druhý rok. Zápis do prvého ročníka pre školský rok 2019/2020 sa neuskutoční.

Prvý ročník otvoríme až v školskom roku 2020/2021.

Zaradené v Aktuality | Komentáre vypnuté na Zápis do prvého ročníka

Fotky z vianočnej slávnosti

Pridali sme do galérie odkaz na fotky z Vianočnej slávnosti.

Zaradené v Aktuality | Komentáre vypnuté na Fotky z vianočnej slávnosti

Všetko najlepšie


VŠETKO NAJLEPŠIE, WALDORF!

Waldorfská pedagogika oslavuje v školskom roku 2018/2019

100 rokov svojej existencie.

Prečítajte si vyjadrenia známych osobností o tejto pedagogike:

Povedali o waldorfskej pedagogike

Video

Po celom svete sa v tomto školskom roku konajú akcie, ktoré toto výročie sprevádzajú – koncerty, výstavy, prednášky, tvorivé dielne. Rozbehla sa akcia – „Pošli pohľadnicu“ – z každej waldorfskej školy vo svete dostávame na našu školu nakreslenú pohľadnicu a my posielame tiež.

(ZMENA) V pondelok 26.11.2018 o 16:00 slávnostne otvoríme putovnú waldorfskú výstavu so žiackymi prácami z rôznych waldorfských škôl, ako aj z našej.

Výstavu si môžete pozrieť v termíne od 26.11.2018 do 29.11.2018 (do štvrtku) počas pracovných dní, do 17:00 hod. v priestoroch waldorfskej školy Polárna 1, 040 12 Košice (budova Obchodnej akadémie.


Zaradené v Aktuality | Komentáre vypnuté na Všetko najlepšie